Suur laste Piibel Vaata suuremalt

Suur laste Piibel

3426

12,00 €

Uus toode

Kõik selle raamatu lood - neid on aasta igaks päevaks üks - pärinevad Piiblist. Piibel on tõeline raamatukogu: see koosneb kuuekümne kuuest raamatust, millest võib leida seiklusi, ajalugu, luuletusi, kirju ja palju muud, mis on sadade aastate kestel erinevate inimeste poolt kirja pandud. Piibel jaguneb kaheks suureks osaks: Vanaks ja Uueks Testamendiks. Vana Testament kirjutati algselt heebrea, muistsete juutide keeles, Uus Testament aga kreeka keeles, sest seda oskasid kõik Jeesuse eluajal Rooma riigi aladel elanud inimesed.
Muidugi polnud võimalik tervet Piiblit sellesse raamatusse mahutada. Välja on valitud kõige huvitavamad ja tuntumad lood. Kuigi Piibel võib pealiskaudsel lugemisel tunduda iseseisvate lugude kogumikuna, moodustub selle erinevatest osadest nagu mosaiigikildudest tervik. Selle raamatu ainestik ongi valitud tervikut silmas pidades.
Piibel jutustab sellest, milline on Jumal ja millised oleme meie, inimesed. Jumala olemus püsib igavesti seesama, inimloomuski muutub vähe, seepärast on Piibel alati ajakohane. Inimesed on läbi aegade juurelnud selle üle, milline on Jumal. Miks on maailma loodud õnnetused, kurjus, surm? Mis on elu mõte? Kas see on tähtis, kuidas mina elan? Piibel aitab neile küsimustele vastuseid leida.
Vanas Testamendis räägib Jumal inimeste suu läbi, Uues Testamendis tuleb Ta aga ise oma poja Jeesuse kujul maa peale. Jeesus näitas meile, milline Jumal on. Ja mis kõige tähtsam - lunastas meid, andes nimeste eest oma elu. Ta võitis surma ja kurjuse ning tuli tagasi ellu, nüüd juba igavesse ellu. Piibel lõpeb ilmutusega tulevikust: Jeesus valitsebigavesti. Ta toob uude, õnnelikku maailma rahu ja õiguse.
Tõlkinud Eda-Kai Simmermann ja Andry Ervald

Toimetanud Tiina Ervald, Eha Kõrge ja Tiina NõlvakmüüjaPauluse Raamatupood
lk416
isbn3-935435-08-8
autorMary Batchelor

12,00 €